W piątek 22 kwietnia, w Mielcu dominować będą przelotne opady.
Czeka nas chłodny dzień. Słupek rtęci osiągnie 9 ºC. W nocy temperatura spadnie do 5 stopni.
Będzie pochmurno (zachmurzenie: 93%).
Przez całą dobę spodziewane są opady deszczu. Szczególne nasilenie opadów spodziewane jest między między godziną dwudziestą a dwudziestą pierwszą.
Prognozowany jest łagodny wiatr wiejący z prędkością 11 km/h. Rano powieje z kierunku zachodniego, a później z kierunku wschodniego. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć 31 km/h.
Spodziewany jest niski stopień promieniowania UV, na poziomie 2 w 10-stopniowej skali - przebywanie na zewnątrz nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia.
Słońce wstanie o 5:27, a zajdzie o 19:39. Dzień potrwa 14 godzin i 12 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 12 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 2:00, a zachód o 9:16. Widoczność Księżyca wyniesie 62%, znajdzie się on w trzeciej kwadrze następnego dnia. Nasz naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był trzy dni temu.