Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lubska na 2 sierpnia 2020

W niedzielę 2 sierpnia, w Lubsku będzie występowało przejściowe zachmurzenie.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 15 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 17 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona nawet 31 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 24 stopnie Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Umiarkowane zachmurzenie nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

W nocy spodziewany jest przelotny niewielki deszcz, a wieczorem wystąpi ciągły słaby deszcz.

Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który powieje z prędkością 9 km/h. Najsilniejsze porywy mogą dochodzić do 20 km/h, szczególnie między godziną osiemnastą a dwudziestą drugą.

Indeks promieniowania ultrafioletowego będzie średni, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali.

Słońce wzejdzie o 5:24, a zajdzie o 20:46. Dzień potrwa 15 godzin i 22 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 19 minut.

Księżyc zajdzie o 3:30, a ponownie pojawi się na niebie o 20:34. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 98 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia.