Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lubska na 17 stycznia 2022

W poniedziałek 17 stycznia, w Lubsku przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami.

Czeka nas kolejny chłodny dzień. Słupek rtęci podskoczy do 4 ºC. Temperatura odczuwalna będzie na poziomie tylko -3 stopnie. Temperatura minimalna wyniesie 0 stopni.

Reklama

W pierwszej części dnia nie nacieszymy się słońcem, ponieważ zachmurzenie będzie całkowite, ale wieczorem pojawi się bezchmurne niebo.

Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 8 mm i wystąpią one w nocy i przez większość dnia.

Przez większość dnia występował będzie zachodni silny wiatr o prędkości 29 km/h. Rano, przed południem i po południu prognozuje się jego znaczące wzmocnienie do prędkości 30 km/h, a w porywach do 83 km/h. Silny wiatr ustąpi około godziny osiemnastej.

Promieniowanie ultrafioletowe osiągnie poziom 1 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca nastąpi o 7:58, a zachód o 16:22. Dzień potrwa 8 godzin i 23 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 36 minut.

Księżyc zajdzie o 8:10, a ponownie pojawi się na niebie o 15:27. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 100 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Osoby te ucieszy zapewne informacja, że Księżyc był trzy dni temu w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.