Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lubicza Górnego na 1 września 2019

W niedzielę 1 września, w Lubiczu Górnym będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 20 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 21 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona nawet 33 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 62%.

Umiarkowane zachmurzenie nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Po południu przewiduje się ciągły umiarkowany deszcz na zmianę z przejaśnieniami, a późnym wieczorem spodziewany jest przelotny umiarkowany deszcz.

Wystąpienie burz jest prawdopodobne.

Przewiduje się łagodny wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 12 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1011 hektopaskali i będzie aż o 9 hPa niższe niż dzień wcześniej. Osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia mogą tę zmianę odczuć pogorszeniem samopoczucia.

Indeks promieniowania UV osiągnie 4 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 5:54, a zachód o 19:34. Dzień potrwa 13 godzin i 40 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 15 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 8:14, a zajdzie o 20:53. Jego widoczność dwa dni po nowiu wyniesie 6%. Nasz naturalny satelita oddala się od Ziemi, w perygeum był w piątek.