W niedzielę 4 kwietnia, w Lubawie będzie częściowo słonecznie.
Czeka nas chłodny dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny szóstej, wyniesie ona tylko -3 stopnie Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej wynosić ona będzie -1 stopień. Maksymalną temperaturę 9 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a temperatura odczuwalna będzie o 2 stopnie niższa. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 3 stopnie Celsjusza. W nocy i rano wystąpią przymrozki.
Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.
Niedziela będzie dniem bez opadów.
Przez większość dnia występował będzie zachodni łagodny wiatr o prędkości 14 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 9 km/h, a w porywach do 18 km/h.
Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego osiągnie 3 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: sugerujemy unikanie przebywania w pełnym słońcu, zakładanie ubrań zakrywających szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych części ciała, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Dobrze będzie zastosować również krem z filtrem.
Słońce wstanie o 6:06, a zajdzie o 19:22. Dzień potrwa 13 godzin i 15 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 46 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 3:15, a zachód o 10:09. Księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.