W sobotę 16 maja, w Lubawie będzie częściowo słonecznie.
Będzie nadspodziewanie zimno. O siódmej termometry wskażą 7 stopni Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 3 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 13 stopni przewidywana jest około godziny siedemnastej. Temperatura zacznie spadać wieczorem i o 22:00 będzie wynosiła 9 ºC.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 53%, będzie umiarkowanie sucho.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
Sobota będzie kolejnym dniem bez deszczu.
Zachodni umiarkowany wiatr będzie wiał z prędkością 22 km/h.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: pamiętaj o ubraniach zakrywających wystawione na działanie słońca części ciała, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Zastosowanie kremów z filtrem UV będzie dobrym pomysłem.
Słońce wstanie o 4:38, a zajdzie o 20:37. Dzień potrwa 15 godzin i 59 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 3 minuty.
Wschód Księżyca nastąpi o 3:10, a zachód o 13:28. Widoczność Księżyca wyniesie 33%, znajdował się on w trzeciej kwadrze dwa dni temu.