Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lipusza na 22 grudnia

W sobotę 22 grudnia, w Lipuszu występować będą przelotne opady.

Czeka nas chłodny dzień. Temperatura będzie się zmieniać od 0 do 3 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -8 do 0 stopni.

Reklama

Niebo całkowicie będzie zasnute chmurami. Nie ma szans na przejaśnienia.

Opady deszczu będą słabe, wyniosą 1.88 mm i wystąpią one w nocy i przez większość dnia.

Prognozuje się łagodny wiatr zmienny, który powieje z prędkością 15 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną jedenastą a szesnastą i mogą dochodzić do 37 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1006 hektopaskali i będzie tylko o 4 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Promieniowanie ultrafioletowe w sobotę nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Słońce wzejdzie o 8:06, a zajdzie o 15:27. Dzień potrwa 7 godzin i 21 minut. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku.

Księżyc zajdzie o 7:22, a ponownie pojawi się na niebie o o 15:33. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie w pełni. Jednocześnie Księżyc będzie w poniedziałek w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.

W sobotę w pobliżu konstelacji Małej Niedźwiedzicy będziemy mogli obserwować rój Ursydów. Ten deszcz meteorów nie cechuje się szczególną aktywnością zjawisk – możemy liczyć na około 10 wystąpień na godzinę. W tym roku obserwację utrudnić nam może pełnia Księżyca. Niestety, całkowite zachmurzenie i umiarkowana widzialność mogą nam obserwację utrudnić lub zupełnie uniemożliwić. Jeśli zamierzamy obserwować to zjawisko na zewnątrz, to pamiętajmy o ciepłych ubraniach, ponieważ będzie bardzo chłodno.