Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lipowej na 22 grudnia 2018

W sobotę 22 grudnia, w Lipowej będzie padał deszcz i śnieg.

Będzie to chłodny dzień. Słupek rtęci wzrośnie do 7 ºC. Temperatura odczuwalna będzie na poziomie 2 stopnie. Temperatura minimalna wyniesie 3 stopnie.

Reklama

Tego dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ będzie pochmurno.

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów deszczu jak i śniegu. W nocy wystąpi ciągły niewielki deszcz, a rano przewiduje się słabe opady śniegu. Po południu i wieczorem spodziewany jest umiarkowany deszcz ze śniegiem. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 14 mm.

Przewiduje się łagodny wiatr zmienny, który powieje z prędkością 16 km/h.

Promieniowanie ultrafioletowe w sobotę nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Słońce wstanie o 7:38, a zajdzie o 15:45. Dzień potrwa 8 godzin i 7 minut. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku.

Zachód Księżyca nastąpi o 6:55, a ponownie pojawi się na niebie o 15:48. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie w pełni. Jednocześnie Księżyc będzie w poniedziałek w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.

W sobotę w pobliżu konstelacji Małej Niedźwiedzicy będziemy mogli obserwować rój Ursydów. Ten deszcz meteorów nie cechuje się szczególną aktywnością zjawisk – możemy liczyć na około 10 wystąpień na godzinę. W tym roku obserwację utrudnić nam może pełnia Księżyca. Jeśli zamierzamy obserwować to zjawisko na zewnątrz, to pamiętajmy o ciepłych ubraniach, ponieważ będzie chłodno.