Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Lęborka na 5 grudnia

W środę 5 grudnia, w Lęborku będzie przeważnie słonecznie.

Czeka nas kolejny chłodny dzień. Słupek rtęci osiągnie 6 ºC. W nocy temperatura spadnie do 2 stopni.

Reklama

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Deszcz spodziewany jest nad ranem, a jego ilość będzie poniżej 1 mm.

Będzie wiał łagodny wiatr z zachodu z prędkością 13 km/h. Najsilniejsze porywy mogą osiągnąć prędkość do 28 km/h, zwłaszcza między godziną drugą a trzecią.

Uwaga na bardzo duży wzrost ciśnienia. Ciśnienie wzrośnie o 24 hpa i osiągnie poziom 1024 hektopaskale. Osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia mogą tę zmianę odczuć pogorszeniem samopoczucia.

Spodziewany jest niski stopień promieniowania UV, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

W środę spodziewamy się pogorszenia jakości powietrza do dużego poziomu zanieczyszczenia, mimo że we wtorek zanieczyszczenie powietrza utrzymywało się na niskim poziomie.

Słońce wzejdzie o 7:53, a zajdzie o 15:25. Dzień potrwa 7 godzin i 32 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 16 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 5:13, a zajdzie o 14:56. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 4%.

W środę około godziny 22:00 na wieczornym niebie będziemy mogli dostrzec zbliżenie Merkurego do Księżyca. Planeta zbliży się wtedy do Księżyca na odległość niespełna dwóch stopni kątowych. Obserwację utrudnić może nam fakt, że Księżyc zbliża się do nowiu. Jeśli zamierzamy obserwować to zjawisko na zewnątrz, to pamiętajmy o ciepłych ubraniach, ponieważ będzie bardzo chłodno.