Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Kostrzyna nad Odrą na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Kostrzynie nad Odrą będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 18 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie czternastej wynosić będzie ona nawet 36 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie siedemnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 31 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.

W Kostrzynie nad Odrą nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Rano i przed południem będzie łagodny wiatr zmienny o prędkości 16 km/h, w porywach osiągający nawet 44 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje umiarkowany wiatr zmienny o sile około 26 km/h.

Indeks promieniowania UV będzie bardzo wysoki, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych. Jeśli to możliwe, unikaj przebywania w pełnym słońcu.

Słońce wzejdzie o 4:37, a zajdzie o 21:28. Dzień potrwa 16 godzin i 50 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:59, a zachód o 10:30. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.