W niedzielę 22 sierpnia, w Kościelisku przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami.
Będzie kolejny bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona tylko 12 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 23 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą tylko 15 stopni Celsjusza.
Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.
Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - zachmurzenie będzie małe. Wieczorem wzrośnie ono do bardzo dużego.
Pod wieczór spodziewane są słabe opady deszczu, suma opadów wyniesie 1 mm.
W pierwszej części dnia będzie słaby wiatr zmienny o prędkości 5 km/h, w porywach osiągający nawet 11 km/h. Przez pozostałą część dnia powieje łagodny wiatr zmienny z prędkością 10 km/h.
Wskaźnik promieniowania UV osiągnie poziom 6 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 5:42, a zajdzie o 19:43. Dzień potrwa 14 godzin i 1 minuta i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 13 minut.
Zachód Księżyca nastąpi o 5:02, a ponownie wzejdzie on o 20:16. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie w pełni.