Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Kościana na 30 czerwca 2019

W niedzielę 30 czerwca, w Kościanie będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 14 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 19 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona nawet 36 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 31 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Będzie cieplej.

Reklama

Przewiduje się niską wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 34%.

Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.

Niedziela to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.

Przewiduje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.

Prognozuje się łagodny wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 12 km/h. Najsilniejsze podmuchy mogą osiągnąć prędkość do 24 km/h, zwłaszcza między godziną szesnastą a dwudziestą.

Ciśnienie spadnie do 1014 hektopaskali i będzie o 6 hPa niższe niż dzień wcześniej. Zmiana ta może mieć wpływ na samopoczucie.

Promieniowanie UV osiągnie poziom 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Słońce wstanie o 4:36, a zajdzie o 21:17. Dzień potrwa 16 godzin i 40 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 minuty.

Wschód Księżyca nastąpi o 2:54, a zachód o 18:42. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 7%.