Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Kędzierzyna-Koźla na 16 grudnia 2021

W czwartek 16 grudnia, w Kędzierzynie-Koźlu przewidywane jest duże zachmurzenie z przelotnymi opadami.

Czeka nas chłodny dzień. Temperatura będzie się wahać od 2 do 5 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -1 do 3 stopni.

Reklama

Tego dnia zachmurzenie będzie duże. Nie nacieszymy się słońcem.

Przez cały dzień spodziewane są opady deszczu. Szczególne nasilenie opadów wystąpi między między godziną dwudziestą trzecią a północą.

Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 11 km/h. Najsilniejsze podmuchy mogą dochodzić do 35 km/h, zwłaszcza między godziną czternastą a dziewiętnastą.

Spodziewany jest niski poziom promieniowania UV, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

Spodziewamy się, że w czwartek w Kędzierzynie-Koźlu jakość powietrza poprawi się. Zanieczyszczenie powietrza spadnie z poziomu dużego do poziomu umiarkowanego. Pomimo tego normy powietrza będą nadal przekroczone i dlatego odradzamy długotrwałe przebywanie na zewnątrz, a zwłaszcza aktywność fizyczną.

Słońce wstanie o 7:41, a zajdzie o 15:44. Dzień potrwa 8 godzin i 2 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o minutę. Pozostało pięć dni do rozpoczęcia astronomicznej zimy.

Zachód Księżyca nastąpi o 4:52, a ponownie pojawi się na niebie o 14:05. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 94 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni. Dodatkowo informujemy, że Księżyc będzie w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.