W piątek 10 września, w Karczewie będzie przeważnie słonecznie.
Będzie gorący dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny trzeciej, wyniesie ona tylko 11 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 25 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Pod wieczór zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą tylko 14 stopni Celsjusza.
Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.
Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.
Piątek to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.
Południowy łagodny wiatr będzie wiał z prędkością 11 km/h.
Indeks promieniowania ultrafioletowego osiągnie poziom 4 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: sugerujemy unikanie przebywania w pełnym słońcu, zakładanie ubrań zakrywających szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych części ciała, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy. Dobrze będzie zastosować również krem z filtrem.
Słońce wstanie o 6:01, a zajdzie o 19:01. Dzień potrwa 13 godzin i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 44 minuty.
Księżyc pojawi się na niebie o 10:06, a zajdzie o 20:34. Jego widoczność trzy dni po nowiu wyniesie 14%. Naturalny satelita zbliża się do Ziemi, w perygeum będzie w sobotę.