W piątek 17 czerwca, w Jezioranach będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Czeka nas bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona zaledwie 8 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 13 stopni. Maksymalną temperaturę 21 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Wieczorem temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 15 stopni Celsjusza.
Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 75%.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
Po południu pojawi się niewielki przelotny deszcz. Opady nie powinny przekroczyć 3 mm.
Przewiduje się umiarkowane prawdopodobieństwo pojawienia się burz.
Prognozuje się łagodny wiatr zmienny, który powieje z prędkością 14 km/h. Najsilniejsze porywy mogą osiągnąć prędkość do 37 km/h, szczególnie między godziną dwunastą a czternastą.
Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie wysoki, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali.
Słońce wstanie o 4:04, a zajdzie o 21:11. Dzień potrwa 17 godzin i 7 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały cztery dni do początku astronomicznego lata.
W piątek Księżyc zajdzie o 6:55. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita będzie widoczny w 88 procentach i był w pełni trzy dni temu. Jednocześnie Księżyc był trzy dni temu w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.