W środę 16 czerwca, w Jezioranach będzie przeważnie słonecznie.
Czeka nas kolejny bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona zaledwie 7 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 12 stopni. Maksymalną temperaturę 21 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a temperatura odczuwalna będzie wyższa o 4 stopnie. Wieczorem zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 15 stopni Celsjusza.
Spodziewana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 67%. Będzie parno. Może to negatywnie wpływać na samopoczucie, zwłaszcza u osób cierpiących na dolegliwości ze strony układu krążeniowego i oddechowego.
Przewidywane jest małe zachmurzenie, więc mamy widoki na to, aby nacieszyć się słońcem.
W środę nie przewiduje się żadnych opadów.
Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 7 km/h.
Wskaźnik promieniowania UV osiągnie poziom 7 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: pamiętaj o ubraniach zakrywających wystawione na działanie słońca części ciała, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Zastosuj również krem z filtrem.
Wschód słońca będzie o 4:04, a zachód o 21:11. Dzień potrwa 17 godzin i 7 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o minutę. Pozostało pięć dni do początku astronomicznego lata.
Księżyc zajdzie o 0:45, a ponownie pojawi się na niebie o 9:56. Widoczność Księżyca wyniesie 32%, znajdzie się on w pierwszej kwadrze za dwa dni.