Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Jaworzynki na 16 marca 2019

W sobotę 16 marca, w Jaworzynce będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami.

Będzie kolejny chłodny dzień. Temperatura będzie oscylować wokół 2 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -7 do 4 stopni.

Reklama

Pogodne niebo będzie dla nas widoczne raczej w ograniczonym zakresie, ponieważ zachmurzenie będzie duże.

W nocy i rano pojawi się ciągły niewielki deszcz na zmianę z przejaśnieniami, a przed południem przewiduje się ciągły słaby deszcz z przejaśnieniami.

Przez większość dnia występował będzie zachodni słaby wiatr o prędkości 9 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące wzmocnienie do prędkości 14 km/h, a w porywach do 35 km/h. Łagodny wiatr ustąpi około godziny dwunastej.

Ciśnienie wzrośnie do 1010 hektopaskali i będzie aż o 10 hPa wyższe niż dzień wcześniej. Osoby wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia mogą tę zmianę odczuć pogorszeniem samopoczucia.

Spodziewany jest niski poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 2 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca nastąpi o 5:56, a zachód o 17:50. Dzień potrwa 11 godzin i 53 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny i 45 minut. Pozostały cztery dni do początku astronomicznej wiosny.

Zachód Księżyca nastąpi o 3:12, a ponownie pojawi się na niebie 11:54. Jego widoczność dwa dni po pierwszej kwadrze wyniesie 72%. Naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.