W sobotę 28 maja, w Jaworze będzie częściowo słonecznie z przelotnymi opadami.
Będzie to ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny trzeciej, wyniesie ona 8 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 15 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień niższe. Wieczorem zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą nadal 11 stopni Celsjusza.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 49%, będzie umiarkowanie sucho.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
Opady deszczu będą niewielkie, wyniosą 2 mm i wystąpią one przez cały dzień.
Będzie wiał silny wiatr z kierunku zachodniego z prędkością 29 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć aż 61 km/h.
Indeks promieniowania ultrafioletowego osiągnie poziom 6 w 10-stopniowej skali.
Słońce wstanie o 4:49, a zajdzie o 20:56. Dzień potrwa 16 godzin i 6 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 26 minut.
Księżyc pojawi się na niebie o 3:55, a zajdzie o 18:58. Jego widoczność dwa dni przed nowiem wyniesie 4%.