W niedzielę 19 kwietnia, w Jaworze będzie przeważnie słonecznie.
Będzie chłodniej. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona tylko 2 stopnie Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 13 ºC termometry wskażą o godzinie piętnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą tylko 5 stopni Celsjusza.
Chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia.
W Jaworze nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.
Będzie wiał łagodny wiatr z północnego wschodu z prędkością 13 km/h. Najsilniejsze porywy mogą dochodzić do 20 km/h, szczególnie między godziną piętnastą a dziewiętnastą.
Spodziewany jest średni poziom promieniowania UV, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: pamiętaj o ubraniach zakrywających wystawione na działanie słońca części ciała, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Zastosowanie kremów z filtrem UV będzie dobrym pomysłem.
Słońce wzejdzie o 5:51, a zajdzie o 19:58. Dzień potrwa 14 godzin i 6 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 26 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 5:12, a zachód o 15:59. Jego widoczność cztery dni po trzeciej kwadrze wyniesie 12%.