We wtorek 5 lipca, w Jarosławiu będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Czeka nas kolejny gorący dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny czwartej, wyniesie ona 15 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 20 stopni. Maksymalną temperaturę 27 ºC termometry wskażą o godzinie czternastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Po południu zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 19 stopni Celsjusza.
Prognozuje się wilgotność na poziomie 71%, będzie umiarkowanie wilgotno.
Rano chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia. W drugiej części dnia zachmurzenie wzrośnie do dużego.
Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 14 mm i wystąpią one przez cały dzień.
Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na wysokim poziomie.
Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 14 km/h. W pierwszej części dnia prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 8 km/h, a w porywach do 33 km/h.
Promieniowanie ultrafioletowe będzie średnie, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali.
Wschód słońca będzie o 4:27, a zachód o 20:40. Dzień potrwa 16 godzin i 13 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 9 minut.
Wschód Księżyca nastąpi o 10:43, a zachód o 23:56. Jego widoczność dwa dni przed pierwszą kwadrą wyniesie 33%.