Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Jarosławia na 21 grudnia

W piątek 21 grudnia, w Jarosławiu będzie padał śnieg.

Będzie to chłodny dzień. Temperatura osiągnie 3 stopnie Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie nawet -5 stopni. Natomiast temperatura minimalna wyniesie -2 stopnie.

Reklama

Niebo będzie w większości zasłonięte chmurami. Będziemy mieli niewielkie szanse na ujrzenie słońca.

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów śniegu jak i deszczu ze śniegiem. W nocy i w pierwszej części dnia przewiduje się umiarkowane opady śniegu na zmianę z przejaśnieniami, a późnym wieczorem wystąpi duży deszcz ze śniegiem. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 36 mm.

Powieje umiarkowany wiatr z południowego zachodu z prędkością 25 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1017 hektopaskali i będzie tylko o 3 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Spodziewany jest niski stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali.

W Jarosławiu była dobra jakość powietrza. W piątek nie spodziewamy się zmian: zanieczyszczenie powietrza będzie utrzymywało się na niskim poziomie.

Słońce wstanie o 7:25, a zajdzie o 15:29. Dzień potrwa osiem godzin i cztery minuty i będzie to najkrótszy dzień w roku. W tym dniu rozpoczyna się astronomiczna zima.

Zachód Księżyca nastąpi o 5:28, a ponownie pojawi się na niebie 14:45. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Jednocześnie Księżyc będzie za trzy dni w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.