W poniedziałek 19 grudnia, w Janikowie będzie przejściowe zachmurzenie.
Będzie to bardzo chłodny dzień. O siódmej termometry wskażą -6 stopni Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 7 stopni niższej. Najwyższa temperatura 0 stopni spodziewana jest około godziny trzynastej. Odczucie temperatury może być nawet o 5 stopni niższe. Temperatura nie zmieni się i o 22:00 będzie wynosiła nadal 0 ºC.
Pogodne niebo powinno nam towarzyszyć, mimo prognozowanego umiarkowanego zachmurzenia.
Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów będzie małe, późnym wieczorem wystąpią przelotne słabe opady deszczu, osiągną one poziom 1 mm.
Powieje łagodny wiatr z południa z prędkością 18 km/h.
Promieniowanie ultrafioletowe osiągnie poziom 1 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 7:56, a zajdzie o 15:32. Dzień potrwa 7 godzin i 36 minut. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznej zimy.
Wschód Księżyca nastąpi o 2:40, a zachód o 12:57. Jego widoczność trzy dni po trzeciej kwadrze wyniesie 20%.