W sobotę 18 maja, w Janikowie przewidywane są burze z piorunami.
Czeka nas bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny trzeciej, wyniesie ona zaledwie 10 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 13 stopni. Maksymalną temperaturę 22 ºC termometry wskażą o godzinie osiemnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Wieczorem temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 16 stopni Celsjusza.
Prognozuje się wysoką wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 84%.
Tego dnia zachmurzenie będzie duże. Nie nacieszymy się słońcem.
Przed południem spodziewany jest przelotny umiarkowany deszcz, który powtórzy się po południu. Suma opadów w ciągu dnia wyniesie 11 mm.
Przewiduje się bardzo wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się burz.
Prognozowany jest słaby wiatr wiejący z prędkością 9 km/h. Rano, przed południem i po południu powieje z kierunku południowo-wschodniego, a później z kierunku południowego.
Ciśnienie nie zmieni się. Wynosić będzie 1010 hektopaskali.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali - przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych może źle wpływać na zdrowie.
Słońce wstanie o 4:46, a zajdzie o 20:42. Dzień potrwa 15 godzin i 55 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 57 minut.
Zachód Księżyca nastąpi o 5:00, a ponownie pojawi się na niebie 20:06. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie w pełni.