W sobotę 13 sierpnia, w Janikowie będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.
Będzie to upalny dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona 16 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona wykazywała tendencję rosnącą i około godziny siódmej wynosić ona będzie już 19 stopni. Maksymalną temperaturę 30 ºC termometry wskażą o godzinie szesnastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień niższe. Pod wieczór temperatura zacznie spadać i o 22:00 termometry pokażą 22 stopnie Celsjusza.
Przewiduje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 52%.
Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Po południu i wieczorem zachmurzenie wzrośnie do dużego.
Rano pojawi się przelotny niewielki deszcz, a pod wieczór spodziewany jest przelotny słaby deszcz.
Przewiduje się łagodny wiatr o prędkości 16 km/h. Rano, przed południem i po południu powieje z kierunku wschodniego, a później z kierunku południowego. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć 33 km/h.
Promieniowanie ultrafioletowe osiągnie 5 w 10-stopniowej skali.
Słońce wzejdzie o 5:25, a zajdzie o 20:18. Dzień potrwa 14 godzin i 52 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny.
Zachód Księżyca nastąpi o 6:44, a ponownie wzejdzie on o 21:25. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 97 procentach i był w pełni poprzedniego dnia. Jednocześnie Księżyc był trzy dni temu w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.