Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Izbicy Kujawskiej na 30 lipca 2019

We wtorek 30 lipca, w Izbicy Kujawskiej będą występowały burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Prognozuje się umiarkowaną wilgotność powietrza. Osiągnie ona poziom 65%.

Zachmurzenie będzie duże - 71%.

Opady deszczu będą słabe, wyniosą 8 mm i wystąpią one przez cały dzień.

Pojawienie się burz jest prawdopodobne.

Prognozuje się łagodny wiatr zmienny, który powieje z prędkością 12 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną szesnastą a dziewiętnastą i mogą osiągnąć do 22 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1009 hektopaskali i będzie tylko o 1 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Wskaźnik promieniowania UV osiągnie 5 w 10-stopniowej skali - przy dłuższym przebywaniu na słońcu promieniowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Słońce wzejdzie o 5:01, a zajdzie o 20:40. Dzień potrwa 15 godzin i 39 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o godzinę i 9 minut.

Wschód Księżyca nastąpi o 2:41, a zachód o 19:38. Znajdzie się on w nowiu za dwa dni, jego widoczność we wtorek wyniesie 4%. Nasz naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.