We wtorek 5 października, w Istebnej będzie przeważnie słonecznie.
Czeka nas kolejny bardzo ciepły dzień. Najniższą temperaturę nad ranem zanotujemy około godziny piątej, wyniesie ona zaledwie 9 stopni Celsjusza. Od tego momentu będzie ona rosła i około godziny siódmej termometry wskażą o jeden stopień więcej. Maksymalną temperaturę 20 ºC termometry wskażą o godzinie czternastej, a odczucie ciepła będzie nieznacznie, o 1 stopień wyższe. Po południu zanotujemy spadek temperatury i o 22:00 termometry pokażą 13 stopni Celsjusza.
Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.
Wtorek to kolejny dzień, w którym nie przewiduje się opadów deszczu.
Prognozowany jest słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 9 km/h.
Spodziewany jest średni stopień promieniowania UV, na poziomie 3 w 10-stopniowej skali. Nasze rady: pamiętaj o ubraniach zakrywających wystawione na działanie słońca części ciała, nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Dobrze będzie zastosować również krem z filtrem.
Wschód słońca nastąpi o 6:50, a zachód o 18:14. Dzień potrwa 11 godzin i 24 minuty i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 godziny i 15 minut.
Księżyc pojawi się na niebie o 5:04, a zajdzie o 18:15. Widoczność Księżyca wyniesie 2%, znajdzie się on w nowiu następnego dnia. Naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.