Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Grodziska Wielkopolskiego na 27 sierpnia 2019

We wtorek 27 sierpnia, w Grodzisku Wielkopolskim będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 21 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie osiemnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

W południe przewiduje się przelotny słaby deszcz, a wieczorem spodziewany jest ciągły niewielki deszcz z przejaśnieniami.

Pojawienie się burz jest prawdopodobne.

Wschodni łagodny wiatr będzie wiał z prędkością 11 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1018 hektopaskali i będzie tylko o 2 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Indeks promieniowania UV będzie średni, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 5:56, a zachód o 19:54. Dzień potrwa 13 godzin i 57 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 49 minut.

Księżyc pojawi się na niebie o 1:34, a zajdzie o 18:25. Znajdował się on w trzeciej kwadrze cztery dni temu, jego widoczność we wtorek wyniesie 13%. Naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie za trzy dni.