Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Grodziska Wielkopolskiego na 20 grudnia

W czwartek 20 grudnia, w Grodzisku Wielkopolskim będzie występował deszcz i śnieg.

Czeka nas bardzo chłodny dzień. Temperatura będzie oscylować wokół 1 stopnia Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -3 do 0 stopni.

Reklama

Niebo całkowicie będzie zasnute chmurami. Nie ma szans na przejaśnienia.

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów deszczu ze śniegiem jak i śniegu. W nocy i przez większość dnia spodziewany jest umiarkowany deszcz ze śniegiem z przejaśnieniami, a wieczorem wystąpi umiarkowany opad śniegu.

Południowy łagodny wiatr powieje z prędkością 11 km/h.

Ciśnienie spadnie do 1017 hektopaskali i będzie tylko o 3 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Promieniowanie UV w czwartek nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Spodziewamy się, że w czwartek w Grodzisku Wielkopolskim jakość powietrza poprawi się. Zanieczyszczenie powietrza spadnie z poziomu dużego do poziomu umiarkowanego. Pomimo tego normy powietrza będą nadal przekroczone i dlatego odradzamy długotrwałe przebywanie na zewnątrz, a zwłaszcza aktywność fizyczną.

Wschód słońca będzie o 8:00, a zachód o 15:43. Dzień potrwa 7 godzin i 42 minuty. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostał dzień do rozpoczęcia astronomicznej zimy.

Księżyc zajdzie o 4:44, a ponownie pojawi się na niebie o o 14:26. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz satelita zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni.