Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Gdowa na 20 czerwca 2022

W poniedziałek 20 czerwca, w Gdowie będzie występowało zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami.

Uwaga na upał. O siódmej termometry wskażą już 20 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura 34 stopnie przewidywana jest około godziny czternastej. Temperatura zacznie spadać po południu i o 22:00 będzie wynosiła 22 ºC. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Rano będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Przed południem, po południu i wieczorem wzrośnie ono do dużego.

Opady deszczu będą umiarkowane, wyniosą 30 mm i wystąpią one przez cały dzień.

Mogą pojawić się burze.

Przez większość dnia występował będzie zmienny łagodny wiatr o prędkości 13 km/h. Rano i przed południem prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 7 km/h, a w porywach do 18 km/h.

Indeks promieniowania UV osiągnie poziom 7 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 4:30, a zachód o 20:51. Dzień potrwa 16 godzin i 21 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostał dzień do początku astronomicznego lata.

Księżyc pojawi się na niebie o 0:47, a zajdzie o 11:35. Widoczność Księżyca wyniesie 58%, znajdzie się on w trzeciej kwadrze następnego dnia.