Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Garbatki-Letniska na 22 czerwca 2021

We wtorek 22 czerwca, w Garbatce-Letnisku będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 16 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona nawet 33 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Prognozuje się wilgotność na poziomie 65%, będzie umiarkowanie wilgotno.

Rano i przed południem będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Po południu wzrośnie ono do dużego.

Po południu przewiduje się przelotny słaby deszcz, a pod wieczór pojawi się przelotny niewielki deszcz.

Zmienny łagodny wiatr powieje z prędkością 13 km/h. Najsilniejsze podmuchy mogą dochodzić do 20 km/h, szczególnie między godziną siedemnastą a dziewiętnastą.

Indeks promieniowania UV będzie wysoki, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 4:16, a zajdzie o 20:54. Dzień potrwa 16 godzin i 38 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku.

Zachód Księżyca nastąpi o 2:22, a ponownie pojawi się na niebie o 18:18. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz satelita będzie widoczny w 92 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za dwa dni. Jednocześnie Księżyc będzie w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.