Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Buska-Zdroju na 29 sierpnia 2019

W czwartek 29 sierpnia, w Busku-Zdroju będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 18 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 19 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona nawet 33 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Reklama

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Pomimo umiarkowanego zachmurzenia będziemy mieli szansę, aby ujrzeć pogodne niebo.

Po południu spodziewany jest ciągły umiarkowany deszcz na zmianę z przejaśnieniami, a wieczorem pojawi się przelotny słaby deszcz.

Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na wysokim poziomie.

Prognozowany jest słaby wiatr wiejący z prędkością 9 km/h. Rano i przed południem powieje z kierunku południowo-wschodniego, a później z kierunku południowego.

Ciśnienie spadnie do 1018 hektopaskali i będzie tylko o 2 hPa niższe niż dzień wcześniej. Nie powinno to mieć wpływu na samopoczucie.

Indeks promieniowania UV osiągnie poziom 5 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca będzie o 5:46, a zachód o 19:29. Dzień potrwa 13 godzin i 43 minuty i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 43 minuty.

Księżyc pojawi się na niebie o 3:52, a zajdzie o 19:23. Znajdzie się on w nowiu następnego dnia, jego widoczność w czwartek wyniesie 2%. Nasz naturalny satelita zbliża się do perygeum, najbliżej Ziemi będzie w piątek.