Powered byAccuWeather.com

Pogoda dla Buku na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Buku będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 16 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 21 stopni. O godzinie piętnastej wynosić będzie ona aż 36 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dziewiętnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 30 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Reklama

Przewidywana wilgotność będzie umiarkowana, na poziomie 51%.

Zachmurzenie umiarkowane nie powinno nam nadmiernie przesłaniać pogodnego nieba.

Niedziela będzie dniem bez deszczu.

Przewiduje się umiarkowany wiatr wiejący z prędkością 25 km/h. Rano, przed południem i po południu będzie wiał z kierunku południowego, a później z kierunku północno-zachodniego. Najsilniejsze porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 53 km/h.

Wskaźnik promieniowania UV osiągnie poziom 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Wschód słońca będzie miał miejsce o 4:31, a zachód o 21:19. Dzień potrwa 16 godzin i 47 minut. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do początku astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:51, a zachód o 10:22. Jego widoczność dwa dni przed trzecią kwadrą wyniesie 69%.